×
 • Trabzon / TÜRKİYE
 • 444 9 461

SIK SORULANLAR

SIK SORULANLAR

* Tur paketlerini siz mi düzenliyorsunuz yoksa başka firmaların turlarını mı satıyorsunuz?

Metin Kaya Turizm, profesyonel ekipten oluşan bir turizm seyahat acentesidir. Günümüze kadar başka firmaların ürünlerini satmaktan kaçınmış ve kefil olmamışızdır. Metin Kaya Turizm olarak tüm tur paketlerimizi kendimiz düzenliyoruz. Metin Kaya Turizm ekibi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için tüm turlarımızı organize ederken iyice düşünüyor ve müşterilerimizin rahatını göz önüne alarak seçim yapıyoruz.

Tur organizasyonlarında seçtiğimiz otel ve otobüsler müşterilerimizin rahat, konforlu yolculuk ve rahat konaklama yapabilecekleri yerlerdir.

* Tur rezervasyonu yapacağım. Nasıl ödeme yapabilirim?

Metin Kaya Turizm kurulduğu ilk günden beri mutlu müşteri potansiyeli alabilmek için elinden geldiğinin fazlasını yapmaktadır. Bu yüzden müşterilerimizi ödeme konusunda hiç sıkıntıya düşürmemek için farklı alternatifler uyguluyoruz.

HAVALE/EFT: Banka hesabınızdan yada anlaşmalı olduğumuz bankaların ATM'lerinden dilediğiniz zaman burada belirttiğimiz hesap numaralarımıza tur rezervasyonunuzu yaptıktan sonra ödeme geçebilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra lütfen kendi panelinize giriş yaparak ödeme bildiriminde bulunun yada 0212 5167067 hemen arayın.

KREDİ KARTI: Herhangi bir banka ile anlaşmanız doğrultusunda tarafınıza verilen kredi kartı ile Metin Kaya Turizm tur organizasyonlarını rezerve edebilir ve anında ödeme yapabilirsiniz. Bunun için ödeme kısmında Kredi Kartı İle Ödeme alanını seçerek kart bilgierinizi girmeniz gerekiyor. Metin Kaya Turizm olarak kredi kartı güvenliğiniz için web sitemizde kurulu olan SSL güvenlik sertifikası sayesinde kart bilgileriniz güvende.

* Havale/EFT ödeme yaptım. Bunu nasıl kontrol ediyorsunuz?

Metin Kaya Turizm olarak muhasebe departmanımız sürekli banka hesaplarımızı anlık olarak incelemektedir. Bu sayede Havale/EFT yapıldığında ücretleri anında takip edebiliyoruz. İşimizi kolaylaştırmak için müşterilerimizden bir ricada bulunuyoruz. Tur ve otel siparişlerinizden sonra sistem sizlere takip edebilmeniz için bir rezervasyon kodu verecektir. Lütfen Havale/EFT yaptığınız sırada açıklama alanına bu rezervasyon kodunu giriniz.

* Tur organizasyonlarıne ek olarak düzenlenen extra turlarına katılmak zorunlu mu?

Hayır tur organizasyonlarımızda düzenlenen extra turlara katılmak zorunda değilsiniz. Metin Kaya Turizm olarak müşterilerimize daha iyi vakit geçirebilmek için extra turlar düzenliyoruz. Dileyen müşterilerimiz extra turlarımıza katılarak daha iyi vakit geçiriyor.

* Ön rezervasyon yapabilir miyim?

Hayır! Metin Kaya Turizm olarak firma politikalarını izlemek zorundayız. İnternet korsanlarına karşı uyguladığımız bu politika doğrultusunda, tur rezervasyonu yapabilmeniz en az tur ücretinin 2/1'ini Havale/EFT yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden bizi anlayışla karşılayan tüm müşterilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

* Aynı tura baktığımda farklı fiyat seçenekleri mevcut bunlar nedir?

Tur paket fiyatlarımızı minimum fiyata getirerek müşterilerimize sunuyoruz. Turlar'daki farklı fiyat seçenekleri tur tarihleri, extra turlar ve otel oda seçeneklerinden dolayı kaynaklanmaktadır.

* Sürekli seyahat ettiğim biri olduğum için seyahat sigortam var. Tekrar almam zorunlu mu?

Seyahat sigortası tur fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimizdir. Bu yüzden seyahat sigorta fiyatını düşürmemiz teklif edilemez. Dilerseniz kendi seyahat sigortanız üzerinden seyahat edebilir, dilerseniz bizim yaptığımız sigorta üzerinden seyahat edebilirsiniz.

* Otobüste koltuk seçimi veya yer seçimi yapabiliyor muyum?

Metin Kaya Turizm otobüs ve koltuk seçimi garantisi vermemektedir. Tur organizasyonuna uygun olarak yetkili arkadaşlarımız tarafından yerleştirme yapılmaktadır. (Özel istinai durumlarda lütfen tarafımıza bilgi veriniz)

* Turlar kesin kalkışlı mıdır? En az kaç kişilik yapılmaktadır?

Tüm turlarımız yeterli kapasiteye ulaştığında kesin kalkışlıdır. Minimum 30 kişilik tur kapasitesine ulaşmayan turlar ileri tarihlere ertelenmektedir.

* Ödeme yaptım ancak tur acenta tarafından iptal edildi ödemem ne olacak?

Tur organizasyonlarımızın acentamız tarafından herhangi bir nedenden dolayı iptal etme hakkı bulunmaktadır. Tur acanta tarafından iptal edilmesi durumunda ödeme yapan tüm müşterilerimizin hesaplarına para son kuruşuna kadar iade edilir. İade süreç 1 - 7 işgünü içerisinde değişmektedir.

* Turlarınızda vize almak zorunlu mu?

Yurtdışı turlarımızda vize isteyen ülkelerde vize almak zorunludur. Uzman arkadaşlarımız tur öncesinde vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktadır.Tur sırasında vize ile ilgili hiçbir sıkıntı çıkmamaktadır. Aşağıda listelenen kişiler vizelerden muaftır!

Yeşil Pasaportu Olan Kişiler

Gri ve Diplomasi pasaport sahipli kişiler

Vizeden muaf olmayan müşterilerimizin tur tarihinden 2 hafta öncesinde vize başvuru evraklarını tarafımıza iletmesi gerekmektedir.

* Schengen vizesi ile hangi turlarınızda vize almadan katılabilirim?

Schengen vizesi sahibi müşterilerimiz aşağıdaki ülkelere düzenlediğimiz turlara ekstra vize almasına gerek yoktur.

Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya, İtalya, Avusturya, Yunanistan, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, Norveç, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Polonya, Slovakya, Slovenya ve Malta

İŞTİRAKLER

 • Metin Kaya Turizm
 • Metin Kaya İnşaat
 • Metin Kaya Emlak
 • Metin Kaya Madencilik
 • Metin Kaya Otomotiv
 • Metin Kaya İş Makinaları
 • Kaya Hafriyat
 • Kaya Lojistik Depo Antrepo
 • Altar Ges
 • Nata Enerji

POPÜLER TURLARIMIZ

0 ₺/1 Gün

Sabah 07.30’da acentemizde buluşup Metin Kaya Turizm acentemizin önünden özel aracımızla hareket ediyoruz.

0 ₺/1 Gün

Sabah 10:00’da acentemizde buluşup Metin Kaya Turizm acentemizin önünden özel aracımızla hareket ediyoruz.

0 ₺/1 Gün

Sabah 08:00’da acentemizde buluşup, 08:15’da acentemizin önünden özel aracımızla hareket ediyoruz.

ETKİNLİK HABERCİSİ

ETKİNLİKLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL ADRESİNİZİ KAYDEDİN